Kimi No Na Wa Ne Zaman çıKtı

banner 468x60
Kimi No Na Wa Ne Zaman çıKtı


Senin Adın (Japonca: 君のは名。, romanize: Kimi no Na wa. ), Makoto Shinkai’nin yönetmenliğini yaptığı ve senaryosunu yazdığı 2016 yapımı bir Japon fantastik romantik anime filmidir.

Film, 2014 yılında Makoto Shinkai tarafından yazılıp yönetildi. Ryunosuke Kamiki ve Mone Kamishiraishi’nin seslerini, animasyon yönetimini Masashi Ando’nun, karakter tasarımı Masayoshi Tanaka’nın ve orkesa müziğini ve Radwimps’in bestelediği film müziğini içermektedir. Yine Shinkai tarafından yazılan aynı adı taşıyan bir light novel, filmin galasından bir ay önce yayınlandı. Filmin 3 Temmuz 2016’da Los Angeles’taki 2016 Anime Expo’da prömiyeri yapıldı.

Kimi

(380, 15 milyon ABD Doları) üzerinde hasılat elde ederek 2016’nın en yüksek hasılat yapan Japon filmi ve enflasyona göre düzeltilmemiş tüm zamanların en yüksek hasılat yapan üçüncü anime filmi oldu. Film, 49. Sitges Film Festivali’nde, 2016 Los Angeles Film Eleştirmenleri Birliği Ödülleri’nde ve 71. Mainichi Film Ödülleri’nde En İyi Animasyon Filmi Ödülü’nü kazandı ve 40. Japonya Akademi Ödülü’nde Yılın En İyi Animasyonu dalında aday gösterildi.

Yeni American Pie Filmi Için Hazırlıklar Başladı

2013 yılında Mitsuha Miyamizu, Japonya’nın Itomori adında kırsal kesiminde dağların eafını sardığı bir kasabada yaşamaktadır. Belediye başkanı olan babası genellikte evde bulunmadığından evinde daha çok ilkokul öğrencisi kız kardeşi ve büyük annesiyle kalan Mitsuha her ne kadar dürüst bir kişiliğe sahip olsa da ailesinin Şinto tapınağına ait geleneklerden ve babasının seçim kampanyasında yer almasından pek hoşlanmamaktadır. Mitsuha, kasabadan sıkılır ve bir sonraki hayatında bir Tokyo çocuğu olmak ister.

2016 yılında Taki ise Tokyo’nun merkezinde yaşayan liseli bir gençtir. Arkadaşlarıyla zaman geçirmekten hoşlanan ve bir İtalyan restoranında yarı zamanlı çalışan Taki, mimariye ve güzel sanatlara ilgi duymaktadır.

Bir gün, Mitsuha Miyamizu ve Taki Tachibana ‘nın bedenleri ile açıklanamaz bir şekilde yer değiştirmeye başlar: bu nedenle, bazı sabahlar birbirleri olarak uyandıklarında, gün boyunca içerisinde oldukları bedenin günlük hayatlarına ayak uydurmak zorunda kalırlar. Daha sonra Taki ve Mitsuha, kağıda, telefona ve bazen de birbirlerinin cildine mesaj bırakarak birbirleriyle iletişim kurabileceklerini öğrenirler. Mitsuha (Taki’nin vücudunda), Taki’ye iş arkadaşı Miki Okudera ile bir randevu ayarlarken Taki de (Mitsuha’nın vücudunda) Mitsuha’nın okulda popülerleşmesini sağlar. Bir gün, Taki (Mitsuha’nın vücudunda) Mitsuha’nın büyükannesi Hitoha ve küçük kız kardeşi Yotsuha’ya, kız kardeşlerin yaptığı ritüel alkol kuchikamizake’yi kasabanın dışındaki bir dağın tepesinde bulunan Şinto tapınağında bir adak olarak bırakmaları için eşlik eder. Bunun, insan bağlantıları ve zaman üzerinde hüküm süren köyün koruyucu tanrısının bedenini temsil ettiğine inanılıyor. Taki, Mitsuha’dan gelen, sonbahar festivali gününde Dünya’ya en yakın yerden geçmesi beklenen kuyruklu yıldız Tiamat hakkındaki bir notu okur. Ertesi gün, Taki, Mitsuha’nın vücudunda uyanır ve Miki ile randevuya çıkar, Miki ona randevudan hoşlandığını söyler ama aynı zamanda onun başka birinin düşünmekle meşgul gibi göründüğünü söyler. Taki, Mitsuha’yı telefonla aramaya çalışır, ancak vücut değiştirme sona erdiğinde ona ulaşamaz.

Hachigatsu Kokonoka Boku Wa Kimi Ni Kuwareru

Taki, Miki ve onların arkadaşı Tsukasa, Mitsuha’yı aramak için Hida gezisi yolculuğunda enle Gifu’ya giderler. Taki, Itomori’nin neresi olduğunu bilmese de, hafızasında canlanan çevredeki manzaraya dair eskizlere güvenir. Hida’daki bir lokanta sahibi, eskizdeki kasabayı aslen oralı olduğu için hemen tanır. Lokanta sahibi, Taki ve arkadaşlarını, üç yıl önce Dünya’nın yanından geçerken Tiamat’ın beklenmedik bir şekilde parçalanmasıyla yıkılan ve 500 kişinin öldüğü Itomori harabelerine götürür. Taki, Mitsuha’nın mesajlarının telefonundan kaybolduğunu ve onunla ilgili anılarının yavaş yavaş solmaya başladığını ve ikisinin de 2016’da olduğu gibi zamanla ayrıldıklarını fark eder. Taki, Mitsuha’nın adını ölüm kayıtlarında bulur. Miki ve Tsukasa Tokyo’ya dönerken Taki, Mitsuha ile yeniden bağlantı kurmayı denemek ve onu Tiamat hakkında uyarabilmek için tapınağa gider. Taki, Mitsuha’nın kuchikamizake’sini içer ve Mitsuha’nın geçmişini gördüğü bir hayale dalar. Ayrıca Taki, Mitsuha’nın olaydan bir gün önce onu bulmak için Tokyo’ya geldiğini ve aslında bir ende karşılaştıklarını hatırlar. Taki, vücut değiştirme kendi zaman diliminde henüz gerçekleşmediği için onu o an tanıyamamıştır. Utanç içerisinde enden ayrılmadan önce, Mitsuha ona, o zamandan beri iyi şans tılsımı olarak bileğine taktığı saç kurdelesini vermiştir.

Taki, festival sabahı evinde Mitsuha’nın vücudunda uyanır. Hitoha neler olduğunu anlar ve ona vücut değiştirme yeteneğinin tapınağın bekçileri olarak ailesinden geçtiğini söyler. Taki, Mitsuha’nın iki arkadaşı Tessie ve Sayaka’yı, elekik afo merkezini devre dışı bırakarak ve yanlış bir acil durum uyarısı yayınlayarak kasaba halkının Itomori’yi tahliye etmesini sağlamak için ikna eder. Taki, Mitsuha’nın tapınakta ve kendi (Taki’nin) vücudu içerisinde bulunduğunu tahmin ederek tapınağa doğru yol alır. Bu sırada Mitsuha, Taki’nin vücudunda uyanmıştır. Gün batımı sırasında dağın tepesinde, ikisi de birbirlerinin varlığını hissederler, ancak zıt zaman dilimleri nedeniyle ayrılırlar ve birbirlerini göremezler. Alacakaranlık çöktüğünde kendi bedenlerine dönerler ve yüz yüze görüşürler. Taki, Mitsuha’nın kurdelesini geri verdikten sonra, birbirlerini hatırlamaları için adlarını birbirlerinin avucuna yazmaya çalışırlar. Mitsuha kendisininkini yazamadan alacakaranlık geçer ve ikisi de kendi zamanlarına geri dönerler. Tahliye planı başarısız olduğunda, Mitsuha, Itomori belediye başkanı olan babası Toshiki’yi herkesi tahliye etmeye ikna etmek zorundadır. Bunu yapmadan önce Mitsuha, Taki ile ilgili anılarının kaybolduğunu fark eder ve onun kendi adı yerine eline Seni seviyorum yazdığını fark eder. Tiamat düştükten sonra Taki, kendi zaman diliminde hiçbir şey hatırlamaz.

Neden

Beş yıl sonra üniversiteden mezun olan Taki iş aramaya başlar. Sürekli tanımlayamadığı ancak önemli olduğunu bildiği bir şeyi kaybettiğini hisseder ve sekiz yıl önce Tiamat’ı çevreleyen olaylara karşı açıklanamaz bir ilgi duyar: Itomori yok edilmiştir, ancak tüm insanları tam zamanında tahliye edildikleri için hayatta kalmıştır. Mitsuha o zamandan sonra Tokyo’ya taşınmıştır. Bir süre sonra, Taki ve Mitsuha, bindikleri enler karşılıklı bir şekilde birbirini geçtiğinde birbirlerini anlık olarak görür ve anında birbirlerini aramaya başlarlar. enden inerler ve diğerini bulmak için adeta yarışırlar, sonunda Suga Tapınağı’nın merdivenlerinde buluşurlar. Taki, Mitsuha’ya seslenir ve onu tanıdığını hissettiğini söyler ve Mitsuha da aynı şekilde karşılık verir. Sonunda, uzun zamandır aradıklarını bulduktan sonra mutluluk gözyaşları dökerler ve aynı anda birbirlerine isimlerini sorarlar.

Derdi Dram Olan Animeler #6

Taki Tachibana, Tokyo Meopolitan Lisesi’nde okuyan 17 yaşında bir 11. sınıf öğrencisidir. Yetenekli bir eskiz sanatçısı ve mimar olma hayalleri vardır. Tachibana çok kolay sinirlenebilir ama aynı zamanda iyi niyetli ve naziktir. İtalyan restoranı Il Giardino delle Parolede

Yarı zamanlı bir garson olarak çalışmaktadır. Burada çoğu vaktini iş arkadaşı Miki Okudera ile geçirir ve aslında ona karşı gizli bir sevgi besler. Filmin içerisinde sürekli yaşanan eğlenceli bir running gag olarak, Taki’nin Mitsuha’nın bedeninde ilk uyandığı gün şaşkınlıkla beraber göğüslerini okşaması ancak Mitsuha’nın kız kardeşi Yotsuha onu gördüğünde durması kullanılmıştır. Bu film boyunca Taki her Mitsuha’nın bedeninde uyandığında yaşanmaktadır. Mitsuha, alacakaranlıkta ilk kez Taki ile yüz yüze karşılaştıklarında onu alışkanlığı nedeniyle alaycı bir şekilde çağırır. Taki Tachibana daha sonra Shinkai’nin bir sonraki filmi Weathering with You’da yer almıştır.

-

Mitsuha Miyamizu, Gifu şehrinin dağlık ve kırsal bir kasabası olan Itomori’deki hayatından memnun olmayan liseli bir kızdır. Itomori Lisesi’ndeki ikinci yılını okuyan 17 yaşındaki bir öğrencidir, ancak gerçekte Taki’den üç yaş büyüktür. Mitsuha saçlarını genellike kendi eliyle yaptığı koyu kırmızı örgülü bir kurdele ile toplar. O ve kız kardeşi, aile tapınağının bakireleridir. Annesi öldükten sonra babası siyaset yapmak için tapınağı terk etmiştir. Anneannesi Hitoha ve ilkokula giden küçük kız kardeşi Yotsuha ile birlikte yaşar. Mitsuha, Tokyo’da ayrı yaşadığı belediye başkanı babası ve kuchikamizake (pirinci çiğneyerek ve fermente olması için tükürerek sake yapmanın eski geleneksel bir yoludur) yapmak da dahil olmak üzere annesinin aile tapınağı için yapılan ritüellerdeki türbe kızlığı (miko) rolüyle küçük bir kasabada kaçınılmaz karşılaşmalar yaşamaktan daha iyi bir yaşam sürmeyi diliyor. Bunların hepsi sınıf arkadaşları arasında bir alay konusu olmasına ve küçümsenmesine neden olur. Taki ile beden değiştirirken Mitsuha, Taki’nin vücuduna bakmasını veya dokunmasını yasaklar. Mitsuha daha sonra Shinkai’nin bir sonraki filmi Weathering with You’da yer almıştır.

Kimi No Na Wa (senin Adın) Film Oluyor!

Mitsuha’nın sınıf arkadaşlarından biri; 2013 itibarıyla 17 yaşındadır ve Mitsuha’ya aşıktır. Takma adı Tessiedir. Yerel bir inşaat şirketi olan Teshigawara İnşaat’ın başkanının oğludur. Aylık okült dergi MU (ja) aşığı ve sosyal becerileri çok düşük bir kişidir. Memleketi Itomori ile %50-50 arası bir aşk/nefret ilişkisi vardır ve kendi bakış açısından kasabanın durumunu iyileştirmek için somut önlemler başlatır ve bu da Taki’nin (fiziksel olarak Mitsuha) sempatisini kazanır. Sonsözde, Sayaka ile olan evliliğinden bahsedilir. Teshigawara, Shinkai’nin The Garden of Words (Kotonoha no Niwa) adlı romanının yedinci bölümünde görünen Shoko Aizawa’nın ortaokul arkadaşı Teshigawara’nın adını almıştır.

Mitsuha’nın sınıf arkadaşlarından biri ve en yakın arkadaşı; 2013 itibarıyla 17 yaşındadır. Sakin ama gergin bir kişiliğe sahiptir ve Tessie’ye aşıktır. Okulun radyo yayın kulübünün bir üyesidir, bu yüzden Taki ve Tessie tarafından yanlış acil durum tahliye uyarısını yayınlamakla görevlendirilir. Belediye binasında çalışan kız kardeşi de filmde kısa bir süre görülür. Sayaka, Shinkai’nin The Garden of Words adlı romanının yedinci bölümünde görünen Shoko Aizawa’nın ortaokuldan bir arkadaşının adını almıştır.

Derdi

Taki’nın sınıf arkadaşıdır. Havalı bir kişiliğe sahiptir ve Taki gibi mimariyle yakından ilgilenir. Taki ve Takagi ile aynı restoranda yarı zamanlı olarak çalışır. Mitsuha ve Taki’nin vücudu her yer değiştirdiğinde Taki için endişelenmeye başlar. Son sahnesinde sol parmağına bir yüzük bulunur; ve bunun hakkında soru sorulduğunda, Shinkai, Bu sadece bir arka plan, ama Tsukasa’nın Okudera ile nişanlı olduğuna inanıyorum yanıtını vermiştir.

Uzaki Chan 2. Sezon Ne Zaman

Taki’nin bir sınıf arkadaşıdır. İyimser ve atletik bir görünüme sahip büyük, zinde bir vücut yapısı vardır. Taki gibi, o da hevesli bir mimardır. Taki ve Tsukasa ile aynı restoranda yarı zamanlı olarak çalışır.

Bir üniversite öğrencisi, Taki’nin arkadaşlarından biridir. Aynı zamanda, Taki’nin iş arkdaşadır. İtalyan restoranı Il Giardino delle Parole de birlikte çalışırlar. Erkek garsonlar arasında popüler olan güzel ve şık bir üniversiteli kızdır. Mitsuha, Taki’nin vücuduna yerleştiğinde, Miki Taki’ye karşı daha samimi duygular hisseder. Mitsuha’yı arayışında Taki’ye eşlik ederken birlikte geçirdikleri gece sırasında Tsukasa’nın keşfettiği bir sigara tiryakisidir. Meslektaşları tarafından daha çok Bayan Okudera (Okudera-senpai) olarak anılır. Uzun bir aradan sonra 2021’de Taki ile tanıştığında elinde bir nişan yüzüğü bulunur ve Taki’ye yakında evleneceğini söyler. Shinkai’ye göre, bu sadece bir arka

-

Taki Tachibana, Tokyo Meopolitan Lisesi’nde okuyan 17 yaşında bir 11. sınıf öğrencisidir. Yetenekli bir eskiz sanatçısı ve mimar olma hayalleri vardır. Tachibana çok kolay sinirlenebilir ama aynı zamanda iyi niyetli ve naziktir. İtalyan restoranı Il Giardino delle Parolede

Yarı zamanlı bir garson olarak çalışmaktadır. Burada çoğu vaktini iş arkadaşı Miki Okudera ile geçirir ve aslında ona karşı gizli bir sevgi besler. Filmin içerisinde sürekli yaşanan eğlenceli bir running gag olarak, Taki’nin Mitsuha’nın bedeninde ilk uyandığı gün şaşkınlıkla beraber göğüslerini okşaması ancak Mitsuha’nın kız kardeşi Yotsuha onu gördüğünde durması kullanılmıştır. Bu film boyunca Taki her Mitsuha’nın bedeninde uyandığında yaşanmaktadır. Mitsuha, alacakaranlıkta ilk kez Taki ile yüz yüze karşılaştıklarında onu alışkanlığı nedeniyle alaycı bir şekilde çağırır. Taki Tachibana daha sonra Shinkai’nin bir sonraki filmi Weathering with You’da yer almıştır.

-

Mitsuha Miyamizu, Gifu şehrinin dağlık ve kırsal bir kasabası olan Itomori’deki hayatından memnun olmayan liseli bir kızdır. Itomori Lisesi’ndeki ikinci yılını okuyan 17 yaşındaki bir öğrencidir, ancak gerçekte Taki’den üç yaş büyüktür. Mitsuha saçlarını genellike kendi eliyle yaptığı koyu kırmızı örgülü bir kurdele ile toplar. O ve kız kardeşi, aile tapınağının bakireleridir. Annesi öldükten sonra babası siyaset yapmak için tapınağı terk etmiştir. Anneannesi Hitoha ve ilkokula giden küçük kız kardeşi Yotsuha ile birlikte yaşar. Mitsuha, Tokyo’da ayrı yaşadığı belediye başkanı babası ve kuchikamizake (pirinci çiğneyerek ve fermente olması için tükürerek sake yapmanın eski geleneksel bir yoludur) yapmak da dahil olmak üzere annesinin aile tapınağı için yapılan ritüellerdeki türbe kızlığı (miko) rolüyle küçük bir kasabada kaçınılmaz karşılaşmalar yaşamaktan daha iyi bir yaşam sürmeyi diliyor. Bunların hepsi sınıf arkadaşları arasında bir alay konusu olmasına ve küçümsenmesine neden olur. Taki ile beden değiştirirken Mitsuha, Taki’nin vücuduna bakmasını veya dokunmasını yasaklar. Mitsuha daha sonra Shinkai’nin bir sonraki filmi Weathering with You’da yer almıştır.

Kimi No Na Wa (senin Adın) Film Oluyor!

Mitsuha’nın sınıf arkadaşlarından biri; 2013 itibarıyla 17 yaşındadır ve Mitsuha’ya aşıktır. Takma adı Tessiedir. Yerel bir inşaat şirketi olan Teshigawara İnşaat’ın başkanının oğludur. Aylık okült dergi MU (ja) aşığı ve sosyal becerileri çok düşük bir kişidir. Memleketi Itomori ile %50-50 arası bir aşk/nefret ilişkisi vardır ve kendi bakış açısından kasabanın durumunu iyileştirmek için somut önlemler başlatır ve bu da Taki’nin (fiziksel olarak Mitsuha) sempatisini kazanır. Sonsözde, Sayaka ile olan evliliğinden bahsedilir. Teshigawara, Shinkai’nin The Garden of Words (Kotonoha no Niwa) adlı romanının yedinci bölümünde görünen Shoko Aizawa’nın ortaokul arkadaşı Teshigawara’nın adını almıştır.

Mitsuha’nın sınıf arkadaşlarından biri ve en yakın arkadaşı; 2013 itibarıyla 17 yaşındadır. Sakin ama gergin bir kişiliğe sahiptir ve Tessie’ye aşıktır. Okulun radyo yayın kulübünün bir üyesidir, bu yüzden Taki ve Tessie tarafından yanlış acil durum tahliye uyarısını yayınlamakla görevlendirilir. Belediye binasında çalışan kız kardeşi de filmde kısa bir süre görülür. Sayaka, Shinkai’nin The Garden of Words adlı romanının yedinci bölümünde görünen Shoko Aizawa’nın ortaokuldan bir arkadaşının adını almıştır.

Derdi

Taki’nın sınıf arkadaşıdır. Havalı bir kişiliğe sahiptir ve Taki gibi mimariyle yakından ilgilenir. Taki ve Takagi ile aynı restoranda yarı zamanlı olarak çalışır. Mitsuha ve Taki’nin vücudu her yer değiştirdiğinde Taki için endişelenmeye başlar. Son sahnesinde sol parmağına bir yüzük bulunur; ve bunun hakkında soru sorulduğunda, Shinkai, Bu sadece bir arka plan, ama Tsukasa’nın Okudera ile nişanlı olduğuna inanıyorum yanıtını vermiştir.

Uzaki Chan 2. Sezon Ne Zaman

Taki’nin bir sınıf arkadaşıdır. İyimser ve atletik bir görünüme sahip büyük, zinde bir vücut yapısı vardır. Taki gibi, o da hevesli bir mimardır. Taki ve Tsukasa ile aynı restoranda yarı zamanlı olarak çalışır.

Bir üniversite öğrencisi, Taki’nin arkadaşlarından biridir. Aynı zamanda, Taki’nin iş arkdaşadır. İtalyan restoranı Il Giardino delle Parole de birlikte çalışırlar. Erkek garsonlar arasında popüler olan güzel ve şık bir üniversiteli kızdır. Mitsuha, Taki’nin vücuduna yerleştiğinde, Miki Taki’ye karşı daha samimi duygular hisseder. Mitsuha’yı arayışında Taki’ye eşlik ederken birlikte geçirdikleri gece sırasında Tsukasa’nın keşfettiği bir sigara tiryakisidir. Meslektaşları tarafından daha çok Bayan Okudera (Okudera-senpai) olarak anılır. Uzun bir aradan sonra 2021’de Taki ile tanıştığında elinde bir nişan yüzüğü bulunur ve Taki’ye yakında evleneceğini söyler. Shinkai’ye göre, bu sadece bir arka

-

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *